Wnętrza

Quick-Step do wnętrz w stylu industrialnym

Quick-Step do wnętrz w stylu industrialnym
Quick-Step do wnętrz w stylu industrialnym Styl industrialny narodził się w latach 40. ubiegłego wieku w nowojorskim SoHo. Opustoszałe manufaktury i magazyny zajęli artyści wykorzystując

Quick-Step do wnętrz w stylu industrialnym
Styl industrialny narodził się w latach 40. ubiegłego wieku w nowojorskim SoHo. Opustoszałe manufaktury i magazyny zajęli artyści wykorzystując je na pracownie i mieszkania. Dziś styl ten zdobył szeroką popularność. Czasami wystarczy kilka umiejętnie dobranych elementów, by stworzyć wnętrze przypominające loft.

Styl industrialny albo jego element
Gdy nie mieszka się w pofabrycznym budynku lub rozległym i wysokim mieszkaniu, trudno jest w pełni oddać styl loftowy. Ale sposobem na ten problem jest wprowadzanie różnych jego elementów, co pozwala nie przytłoczyć wnętrz niewielkich współczesnych mieszkań. Zawsze dobrze sprawdzi się motyw odsłoniętej cegły na ścianie. Innym patentem jest zastosowanie tynków strukturalnych czy przecieranych kolorów, wprowadzających do wnętrza efekt patyny. W industrialu też nie powinno zabraknąć nieco surowych w stylu i starych w wyrazie sprzętów. Mogą to być fabryczne lampy, stół czy stolik o metalowej konstrukcji. Dobrze sprawdzą się również drobne akcenty, jak znaleziona na pchlim targu maszyna do pisania lub stary Singer, bakelitowy telefon czy lampowe radio. Urządzając się nie zapominajmy jednak o komforcie, na dekoracjach świat się przecież nie kończy. W salonie zatem nie powinno zabraknąć wygodnej sofy lub fotela. A w tym wypadku, by nieco ożywić wnętrze, można sięgnąć po modele w zdecydowanych kolorach.

Podłogi jako podstawa stylu industrialnego
Warto pamiętać, że styl industrialny świetnie zaakcentują również odpowiednio dobrane podłogi. W starych fabrykach spotykamy beton, kamień, ale też drewniane deski. Stare i podniszczone, z wyraźnie widocznym usłojeniem.
W naszych domach i mieszkaniach znacznie lepiej sprawdzą się jednak nowoczesne rozwiązania. Takie, które doskonale imitują prawdziwe materiały z ich pięknymi niedoskonałościami oraz szlachetną patyną czasu. Takie właśnie podłogi oferuje belgijska marka Quick-Step, której wzory odzwierciedlają prawdziwe materiały dzięki technologii opanowanej do perfekcji.

A to już wiesz?  Wiosenne porządki – poznaj 3 wnętrzarskie triki, dzięki którym wprowadzisz ład i harmonię do swojego mieszkania

Drewno czy laminat?
Podłogi laminowane Quick-Step idealnie oddają zarówno rysunek usłojenia, jak i nierówną strukturę rozmaitych gatunków drewna. Taki laminat ma wyczuwalne pod palcami chropowatości, tak charakterystyczne dla naturalnych materiałów. Co więcej, jest jak drewno ciepły i przyjemny dla stóp. Naprawdę trudno podłogi laminowane Quick-Step odróżnić od swoich drewnianych odpowiedników. Panele tej marki można położyć w każdym pomieszczeniu. Także w kuchni i łazience, co pozwala wzmocnić efekt przestronności wnętrza i nadać mu spójnego, loftowego charakteru. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki hybrydowej „HydroSeal” są one odporne na rozlaną wodę, a jednocześnie – poprzez zastosowanie szczelnych zatrzasków – wodoszczelne. Z kolei technologia „Scratch and Stain Guard” uodparnia panele Quick-Step na uszkodzenia mechaniczne. Zyskujemy więc wszystkie zalety naturalnego materiału, i równocześnie większą wygodę użytkowania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy