Suszenie prania

Poznaj sprytne sposoby na suszenie prania w domu

Poznaj sprytne sposoby na suszenie prania w domu
W sezonie jesienno-zimowym wyprane ubrania muszą schnąć w domu. Jak sprawić, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i nie groziło pojawieniem się pleśni w mieszkaniu? Sprawdź, jak efektywnie suszyć pranie nawet w najmniejszej domowej

Poznaj sprytne sposoby na suszenie prania w domu
W sezonie jesienno-zimowym wyprane ubrania muszą schnąć w domu. Jak sprawić, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i nie groziło pojawieniem się pleśni w mieszkaniu? Sprawdź, jak efektywnie suszyć pranie nawet w najmniejszej domowej przestrzeni.

Kiedy masz sporo miejsca

Jeśli jesteś właścicielem/-ką domu najprawdopodobniej nie musisz się martwić o miejsce. Możesz przeznaczyć na suszenie prania osobne pomieszczenie i wybrać suszarkę o większych rozmiarach. Świetnym rozwiązaniem na dużą ilość prania, dużych gabarytów będzie np. rozsuwana suszarka Infinity FLEX od Viledy. Ten model ma dodatkowo podwyższony stelaż, wyższe skrzydła oraz rozsuwane linki, które umożliwiają wieszanie prania. I to zarówno codziennego prania, jak i obrusów, pościeli, prześcieradeł, czy długich części garderoby – np. spodni. Suszarka jest wyposażona w grubsze o 40 proc. od poprzedniego modelu linki, dzięki którym tkaniny mają jeszcze mniej zagnieceń, co ułatwia późniejsze prasowanie. Teleskopowe linki możesz regulować do 2 metrów długości, dzięki temu zyskasz aż 30 metrów powierzchni suszenia. W zależności od potrzeb, po pełnym rozłożeniu, na suszarce zmieścisz nawet do czterech pełnych prań.

W małym mieszkaniu – wykorzystaj przestrzeń z pomysłem
Inaczej sprawy się mają, gdy metraż twojego mieszkania jest niewielki, a w budynku nie ma suszarni. Wtedy musisz znaleźć inny sposób na rozprawienie się z problemem suszenia mokrej odzieży. Jeśli decydujesz się na zakup tradycyjnej suszarki rozkładanej, praktycznym wyborem będzie wersja z kółkami, które ułatwią przesuwanie. To bardzo istotne, bo suszarka z wilgotnym praniem może być ciężka. Sprawdzą się także wysokie, stojące suszarki typu „wieża” (np. Mixer 3, Mixer 4 marki Vileda). Zajmują niewiele miejsca na podłodze, a jeśli nie chcesz trzymać ich w pokoju, możesz je umieścić na przykład w kabinie prysznicowej. Modele tego typu pozwalają rozwiesić odzież i bieliznę na kilku poziomach, w optymalnych odstępach od siebie. Ponadto są bardzo stabilne i pozwalają regulować poszczególne segmenty, ich wysokość oraz położenie. Sprytnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą suszyć pranie nawet w najmniejszej domowej przestrzeni będzie suszarka sufitowo-ścienna, np. Highline marki Vileda. Możesz też zastanowić się nad efektywnym wykorzystaniem wanny lub kaloryfera i wybrać model suszarki dostosowany do tego celu.

A to już wiesz?  Jak wybrać suszarkę zewnętrzną? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Susz bezbłędnie
Wybierając suszarkę, zainwestuj w produkt, którego wysoką jakość potwierdza gwarancja producenta, czasem nawet do trzech lat. To da ci pewność, że materiał, z którego wykonana jest suszarka nie zardzewieje pod wpływem rozwieszonego na niej wilgotnego prania, a tym samym nie pozostawi na naszej odzieży trudnych do usunięcia zabrudzeń. Pamiętaj też, że ubrania przeznaczone do suszenia nie powinny ociekać wodą. Jeśli nie ma przeciwwskazań producenta, prane rzeczy powinny być wyciśnięte lub mocno odwirowane, wówczas szybciej wyschną. Rozwieszaj odzież i bieliznę jak najbardziej rozprostowaną – będzie mniej pognieciona, co ułatwi prasowanie. Swetry najlepiej uszyć poziomo lub równomiernie rozwieszone (nie rozciągną się), a koszule rozwieszone na wieszakach. Nie zapomnij też o uchyleniu lub rozszczelnieniu okna, zwłaszcza w początkowej fazie suszenia.

Miej wilgoć pod kontrolą
Proces suszenia w domu generuje dużą ilość wilgoci, a większa nawet o 30% może powodować rozwój pleśni i grzybów odpowiedzialnych za alergie i zapalenie płuc. Dlatego kontroluj jej poziom. Jeśli jest zbyt wysoki (prawidłowy powinien oscylować między 40% a 60%), zastosuj specjalny pochłaniacz. Urządzenie kontroluje oraz samodzielnie redukuje nadmiar wilgoci w powietrzu do optymalnego dla zdrowia poziomu. W ten sposób możesz zapobiec parowaniu okien, a także zabezpieczyć mieszkanie przed pleśnią i grzybami oraz nieprzyjemnym zapachem.

O firmie:
Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

A to już wiesz?  Świeże i pachnące pranie, czyli jak suszyć tkaniny na świeżym powietrzu