Data publikacji: 2018-06-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: NFG przelał 100 milionów złotych na konta małych firm
Kategoria: BIZNES, Finanse
NFG przekazał najmniejszym polskim firmom już w sumie ponad 100 milionów złotych. Na tę kwotę sfinansowanych zostało ponad 22 tysiące faktur z odroczonym terminem płatności.
NFG przekazał najmniejszym polskim firmom już w sumie ponad 100 milionów złotych. Na tę kwotę sfinansowanych zostało ponad 22 tysiące faktur z odroczonym terminem płatności. To pieniądze, które pomogły wielu polskim przedsiębiorcom wyjść z chwilowych kłopotów, ale też wielu zapewniły szybszy rozwój prowadzonych przez nich biznesów.
– Warto podkreślić, że NFG finansuje działalność najmniejszego biznesu, co oznacza, że najczęściej kwoty na fakturach zaczynają się od kilkuset, a kończą na kilkunastu tysiącach złotych. Wspomniane 100 milionów złotych to w żadnym przypadku nie jest efekt jednej, czy kilku udanych transakcji. Do tej wartości firma musiała po prostu dojrzeć. Tym bardziej cieszy, że udało się tego dokonać tak szybko – deklaruje Dariusz Szkaradek, prezes Zarządu NFG SA.
Maksymalny limit faktoringowy, który przedsiębiorcy mogą otrzymać na starcie współpracy z NFG wynosi 25 tysięcy złotych, a cena jaką płacą za każde 30 dni finansowania faktury z odroczonym terminem płatności sięga 2,89 procent. Jest to oferta podstawowa. Klienci korzystający z innych usług Kaczmarski Group mogą liczyć na jeszcze atrakcyjniejsze warunki.
Ponad 22 tysiące sfinansowanych faktur
Od 2016 roku, czyli od początku działalności spółki do kwietnia 2018 roku, kiedy przebity został poziom 100 milionów złotych, NFG sfinansował najmniejszym firmom 22 tysiące 263 faktury. Średnia kwota przekazanej faktury sięgnęła w tym czasie niespełna 4,5 tysiąca złotych.
Zdecydowaną większość tych wyników spółka zrealizowała jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W okresie od kwietnia 2017 do kwietnia 2018 roku NFG sfinansował 18,6 tys. faktur na łączną kwotę 85,1 miliona złotych. Porównując z pierwszym rokiem działalności spółki, w obu przypadkach oznacza to roczną dynamikę wzrostu na poziomie przekraczającym 400 procent.
– W dużej mierze to efekt mocnego wzrostu zainteresowania eFaktoringiem. który nie tylko umożliwia szybkie pozyskanie gotówki poprzez uwolnienie pieniędzy z nieopłaconych jeszcze faktur z odroczonym terminem płatności, ale jest obecnie również najtańszym faktoringiem dla najmniejszych firm dostępnym na polskim rynku – wyjaśnia prezes NFG.
Rekordzista w 12 miesięcy sfinansował 258 faktur
Przeciętna kwota sfinansowanej przez NFG faktury to około 4,5 tysiąca złotych, ale zdarzają się również klienci, których sposób korzystania z eFaktoringu jest bardzo daleki od średniej. Rekordzista pod względem liczby opłaconych faktur w ciągu ostatnich 12 miesięcy sfinansował ich w sumie 258 na łączną kwotę 205,4 tysiąca złotych. Jego średnia kwota na fakturze to niespełna 800 złotych.
Z kolei liderem pod względem wartości sfinansowanych faktur jest przedsiębiorca, któremu NFG w ciągu ostatniego roku w sumie opłacił 24 faktury, których łączna wartość sięgnęła niemal 470 tysięcy złotych. W przeliczeniu na jeden dokument oznacza to kwotę 19,6 tysiąca złotych. Średnio finansował on dwie takie faktury miesięcznie.
– Te dwa przykłady najlepiej pokazują, że nie ma dwóch identycznych biznesów. Właśnie z tego powodu eFaktoring daje przedsiębiorcom pełną swobodę. To oni sami decydują, kiedy z niego korzystają i które faktury finansują. To opcja na gorsze, albo lepsze czasy. Gorsze, ponieważ przyda się, kiedy w firmowych finansach pojawi się krótkoterminowa wyrwa, a lepsze, ponieważ może zostać wykorzystany również, gdy pojawi się okazja, żeby przyspieszyć rozwój biznesu – wyjaśnia szef NFG.
Spółka w najbliższym czasie planuje dalszy rozwój eFaktoringu, ale nie zamierza na tym poprzestać. – Działamy w atrakcyjnej branży fintech. Wielu firmom wystarcza już sama obecność w tym gronie. Nam nie. Dlatego intensywnie pracujemy nad tym, aby móc zaspokajać jak najwięcej potrzeb finansowych jak największej grupy małych firm. W grę wchodzą zatem zarówno nowe produkty, jak i nowe grupy klientów, do których skierujemy nasze rozwiązania – zapowiada Dariusz Szkaradek.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Finanse