Kuchnia Wnętrza kuchenne

Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni

Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni
Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni Wnętrza kuchenne są wyjątkowo przychylne naturze. Dekory inspirowane wzorami występującymi w przyrodzie w połączeniu z

Natura, harmonia i porządek w urządzaniu pięknej i ponadczasowej kuchni

Wnętrza kuchenne są wyjątkowo przychylne naturze. Dekory inspirowane wzorami występującymi w przyrodzie w połączeniu z harmonią koloru i formy pozwalają stworzyć wysmakowaną kompozycję, która zachwyci ponadczasowym pięknem i sprawi, że kuchnia wprawi w pozytywny nastrój od rana.

W urządzaniu kuchni ważne są wygoda i funkcjonalność, ale nie mniejsze znaczenie ma estetyka mebli. Wybór dekorów jest trudny, ponieważ trendy we wnętrzach szybko się zmieniają, w przeciwieństwie do zabudowy kuchennej, która jest inwestycją na lata. Chcemy, żeby była piękna i cieszyła nas za każdym razem, kiedy będziemy z niej korzystali. Jednym ze sprawdzonych pomysłów, aby sprostać temu zadaniu, jest aranżacja nawiązująca do natury. Tworząc efektowne wnętrza o ponadczasowym charakterze, które będą dobrze wyglądały przez lata, projektanci właśnie w niej szukają inspiracji.
– Natura daje ogromne możliwości aranżacyjne, a wzorowane na niej dekory, podobnie jak ona sama, zachowują ponadczasowy urok, są gustowne i dobrze prezentują się na frontach mebli – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Ponieważ natura jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, nie jesteśmy skazani na powielanie stale tych samych wzorów. Obok najbardziej popularnych, pojawiają się nowe, ciekawe i efektowne dekory, które pozwalają realizować wyjątkowe aranżacje, zaskakujące oryginalnymi kompozycjami kolorystycznymi.

Taką nową propozycją jest dekor skalny, który zachwyci świeżością i subtelnym pięknem. Zakorzeniony w naturze, podobnie jak dekory drewna, czerpie z jej niepowtarzalnej urody. Jest bardziej stonowany i neutralny, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każdy typ aranżacji. Kuchenna zabudowa z frontami w kolorze skały spodoba się zwolennikom tradycyjnych rozwiązań i klasycznych form mebli, jak również miłośnikom nowoczesnej prostoty z eleganckim sznytem. Dekor skalny będzie doskonałą alternatywą dla bieli w kuchniach urządzanych w duchu skandynawskiego minimalizmu czy coraz bardziej popularnego stylu japandi, który mocny akcent kładzie na piękno i czystość formy.

A to już wiesz?  Jak zachować czystość i higienę w kuchni?

Surową estetykę skały doskonale ociepli łagodny rysunek drewna. To idealne połączenie przywodzące na myśl ład i porządek, dające wytchnienie i poczucie równowagi.

Umiar i ład aranżacyjny
Naturalny wygląd i niepowtarzalny urok drewna odwzorowany na dekorach mebli wnosi atmosferę rodzinnego ciepła i przytulności, a równie popularne kamienie szlachetne – bezpieczeństwa i stabilności. Natura ma tu jednak znacznie więcej do zaoferowania. Jest jeszcze intensywny antracyt, dzięki któremu wnętrze wygląda szykownie i prestiżowo czy bazalt, który prezentuje się bardzo atrakcyjnie w kuchni. Co ważne, dekory te doskonale współgrają ze sobą, tworząc harmonijne kompozycje. Aranżacje wyglądają efektowne, nie można im równie z odmówić stylu i ponadczasowego uroku.
Nawet w przypadku urządzania kuchni w dekorach inspirowanych naturą, dobrze jest ograniczyć gamę kolorystyczną zabudowy meblowej do maksymalnie trzech odcieni, inaczej wnętrze może być zbyt męczące. Umiar będzie wskazany również w przypadku dekoracyjnych elementów i ozdobnych bibelotów. Jeżeli nagromadzimy ich zbyt wiele, to kuchnia nie będzie funkcjonalna, a zastawiony blat utrudni nam pracę. Zepsujemy również estetykę wnętrza. Lepiej kierować się zasadą aranżacyjnego ładu i harmonii.

– Dekory, które są odwzorowaniem natury, będą wystarczającą ozdobą zabudowy meblowej i to z nich warto uczynić jej główny atut – podpowiada projektantka. – Doskonałą oprawą dla nich będzie prosta, harmonijna bryła mebli, która jest bardzo dobrym wyborem jeżeli chcemy zaaranżować wnętrze o ponadczasowym charakterze, które szybko się nie opatrzy.

Drewno w kuchni zawsze wygląda efektownie, a dodatkowo fantastycznie ociepla jej wizerunek i nadaje przytulności. Coraz doskonalsze technologie pozwalają znakomicie naśladować nie tylko wygląd, lecz także fakturę drewna. Fot. KAM

Fronty w kolorze bazaltu to kolejny przykład udanego „zapożyczenia” z natury, które dobrze prezentuje się w kuchni. Kolor jest wyrazisty, nie przytłacza jednak zbytnią intensywnością, a dodatek drewna wizualnie ociepla wizerunek zabudowy meblowej. Fot. KAM

A to już wiesz?  Meble w modnym kolorze czy może jednak uniwersalne dekory drewna? Kuchnia z długim terminem atrakcyjnego wyglądu

Dekory drewna w bardzo nowoczesnej interpretacji, jak dąb Halifax cynowany, to wygodny sposób na
urządzenie kuchni w nowoczesnym stylu, która zachowa jednak ponadczasowy urok. Fot. KAM

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy