BIZNES Finanse

Aforti Exchange: Długoterminowa analiza walutowa na koniec października 2018

Aforti Exchange: Długoterminowa analiza walutowa na koniec października 2018
Pierwszy tydzień listopada rozpoczął się na rynkach walutowych dosyć spokojnie. Dolar zyskiwał nieco na wartości, a tym samym notowania EUR/USD spadły poniżej granicy 1,14. To zapewniło pośrednio stabilizację polskiej

Data publikacji: 2018-11-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Aforti Exchange: Długoterminowa analiza walutowa na koniec października 2018
Kategoria: BIZNES, Finanse

Pierwszy tydzień listopada rozpoczął się na rynkach walutowych dosyć spokojnie. Dolar zyskiwał nieco na wartości, a tym samym notowania EUR/USD spadły poniżej granicy 1,14. To zapewniło pośrednio stabilizację polskiej waluty.

Aforti Exchange: Długoterminowa analiza walutowa na koniec października 2018 BIZNES, Finanse - Pierwszy tydzień listopada rozpoczął się na rynkach walutowych dosyć spokojnie. Dolar zyskiwał nieco na wartości, a tym samym notowania EUR/USD spadły poniżej granicy 1,14. To zapewniło pośrednio stabilizację polskiej waluty.

Euro da jeszcze zarobić w tym roku, amerykański dolar na listopadowej liście zakupów, a funt brytyjski z szansą na szybkie wzrosty

 

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI

Pierwszy listopadowy tydzień rozpoczął się na rynkach walutowych dosyć spokojnie. Dolar zyskiwał nieco na wartości, a tym samym notowania EUR/USD spadły poniżej granicy 1,14. To zapewniło pośrednio stabilizację polskiej waluty. PLN wyceniany był na 4,3026 za EUR, 3,7730 względem amerykańskiego dolara i na 4,9220 w relacji do funta szterlinga. Jednocześnie rentowności polskiego długu szacowane są na 3,206 proc. w odniesieniu do obligacji 10-letnich.

Według ekspertów Aforti Exchange, w perspektywie długookresowej:

euro da jeszcze zarobić inwestorom w tym roku
amerykański dolar – o ile strefa 3.7400 – 3.7560 utrzyma się – zyska idealny moment do zakupu
funt brytyjski ma duże szanse szybkie wzrosty.

 

EUR/PLN – europejska z potencjałem do zysków

nie ulega wątpliwości, że październik 2018 roku zdecydowanie ‘należał’ do posiadaczy wspólnej waluty. Trwały powrót powyżej strefy 4.2900 – 4.3080 to wstępny sygnał do ataku na górne ograniczenie szerokiego kanału spadkowego. Dodatkowo, utrzymanie się notowań powyżej poziomu 4.3180 będzie wyraźną oznaką siły europejskiej waluty.

Biorąc pod uwagę dość znaczące wzrosty w minionym miesiącu, notowania narażone będą na lokalną korektę, co pozwoli na realizację zysków, a w przypadku utrzymania się rynku powyżej poziomu 4.3080, zakupy EUR będą jak najbardziej uzasadnione.

A to już wiesz?  Amerykańsko-chińskie spotkanie na szczycie

Celem popytu w listopadzie 2018 roku będzie lokalny szczyt w cenie 4.3680, a w przypadku jego naruszenia, notowania otworzą sobie drogę nawet w rejon szczytu z listopada 2011 roku w cenie 4.5000.

 

USD/PLN – warto jeszcze poczekać z zakupem amerykańskiej waluty

Zdecydowane wybicie, długo ograniczającego rynek, oporu w cenie 3.7400 spowodowało silne umocnienie dolara amerykańskiego. Październik 2018 roku przyniósł test poziomu 3.8320, a więc miniony miesiąc zakończył się ponad 16-groszowymi wzrostami. Tym samym korekta na początku listopada 2018 nie powinna dziwić inwestorów.

Jeżeli strefa 3.7400 – 3.7560 utrzyma się, będzie to idealny moment na zakupy USD, których pierwszym celem jest poziom 3.8700 z realnym potencjałem osiągnięcia poziomu 4.0400 w najbliższych miesiącach.

 

GBP/PLN – szansa na szybkie wzrosty funta szterlinga w kolejnych tygodniach

Układ długoterminowy premiuje w przypadku funta brytyjskiego stronę popytu, gdyż silna,
pro-wzrostowa formacja oRGR jest wciąż aktualna.

Jednak póki co, silna strefa oporu 4.8815 – 4.9360 skutecznie ogranicza realizację wspomnianej formacji, a to powinno przynieść szybkie wzrosty w okolice poziomu 5.2500.

Dlatego też, dopóki poziom 4.9360 nie zostanie trwale pokonany, z zakupami GBP warto się jeszcze wstrzymywać.  Trwałe cofnięcie poniżej poziomu 4.8800 w listopadzie 2018 roku przyniesie bowiem kolejną próbę zejścia notowań poniżej poziomu 4.7900.

 

***

Treści przedstawione w niniejszym komentarzu eksperckim są prywatnymi opiniami nadawcy i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych
w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej wiadomości, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych.

***

AFORTI to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. W skład holdingu zarządzanego przez Klaudiusza Sytka wchodzą: Aforti Finance – firma świadcząca pozabankowe usługi pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, Aforti Collections – spółka specjalizująca się w zarządzaniu należnościami i procesach windykacyjnych, Aforti Factor oferujący usługi faktoringowe oraz Aforti Exchange – internetowa platforma wymiany walut. Jednocześnie spółka Aforti Holding, należąca również do AFORTI, jest notowana na NewConnect od sierpnia 2011 roku.

A to już wiesz?  Japończycy mają prąd prawie za darmo – to efekt koronawirusa i inwestycji w OZE

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aforti.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Aforti Exchange: Długoterminowa analiza walutowa na koniec października 2018 BIZNES, Finanse - Pierwszy tydzień listopada rozpoczął się na rynkach walutowych dosyć spokojnie. Dolar zyskiwał nieco na wartości, a tym samym notowania EUR/USD spadły poniżej granicy 1,14. To zapewniło pośrednio stabilizację polskiej waluty.
Hashtagi: #BIZNES #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy